Blog Template · Bootstrap v5.1

ZOO Schönbrunn

Zoologická zahrada v areálu zámku Schönbrunn je nejstarší ZOO na světě a již několikrát byla prohlášena za nejlepší ZOO v Evropě.

Vídeňská ZOO

Mottem vídeňské ZOO je „jsme zoologická zahrada se šťastnými zvířaty“. Svůj domov zde má asi 700 druhů živočichů ze všech kontinentů.

Areál zoologické zahrady je skutečně rozlehlý, naleznete v něm množství atrakcí, oddechových míst a zón s občerstvením. Nejlépe uděláte, pokud si na výlet do Schönbrunnské ZOO vyhradíte celý den. Děti mladší 14 let mají vstup povolen pouze v doprovodu rodičů.

V celém areálu platí zákaz vodění psů a jízdy na kole. ZOO je zpřístupněna po celý rok i během svátků. Poslední vstup je možný půl hodiny před koncem návštěvních hodin, v té době se už však většina pavilonů zavírá.

Vzácné pandy i plovoucí medvědy

V několika samostatných pavilonech můžete pozorovat různorodost klimatických pásem, fauny a flóry pro ně typické. Pavilon deštného pralesa Regenwald představuje pravou džungli jihovýchodní Asie, pouštní dům Wüstenhaus přibližuje život na poušti, akvária a terária reprezentují oblast Amazonky a korálových útesů, v pavilonu Polarium se přesunete do světa tuleňů a tučňů. Ne velmi typickou prohlídkou může být Insektarium, které obývají různé druhy hmyzu.

Prohlédnout si můžete park vzácných pand, nosorožců, slonů, hrochů, šelem, opic a mnoha dalších. Novinkou je zrekonstruovaný a rozšířený svět ledních medvědů, které poprvé můžete sledovat při plavání pod vodou. Nepromeškejte program pravidelného krmení, u některých zvířat je to často jediná možnost, jak je vidět. Plán krmení je k dispozici online nebo si jej vezmete přímo při vstupu do ZOO.

Vyhlídková jízda vláčkem

Vyhlídková jízda vláčkem v rámci ZOO nabízí možnost pohodlně se projet mezi snídaňovým pavilonem císaře, pavilonem slonů a Tyrolským dvorem. Vláček jezdí od 10:00 - 18:00 ve 45-minutových intervalech. Informace k vyhlídkové jízdě po obvodu celého zámeckého areálu si můžete prohlédnout zde. Celodenní vstupenky si můžete zakoupit online, vyhnete se tak radě u pokladny. Více informací získáte na domovské stránce ZOO Schönbrunn i v českém jazyce.


Otevírací doba v ZOO Vídeň

Měsíc Otevřeno
leden 9:00 – 16:30
únor 9:00 – 17:00
březen 9:00 – 17:30
duben - září 9:00 – 18:30
říjen 9:00 - 17:30
listopad - prosinec 9:00 - 16:30

Vstupné do ZOO Vídeň

Celodenní vstupné Cena
Dospělí 20,00 EUR
Děti a mládež (6-18 r.) 10,00 EUR
2 dospělí + 3 děti (6-18 r.) 60,00 EUR