...
...

Region Wachau

Putování nejen za vínem

Jen 1,5 hodiny cesty autem z Bratislavy se nachází oblast Wachau, která patří ke světovému dědictví UNESCO.

Oblast Wachau tvoří úzké dunajské údolí mezi městy Krems a Melk v délce asi 33 kilometrů. Je ideálním cílem i pro finančně nenáročnou jednodenní turistiku. Při dobrém plánování výletu můžete navštívit i řadu atraktivních turistických cílů.

Pokud si na výlet přibalíte i kola, můžete si užít i nejkrásnější úsek Dunajské cyklomagistrály na Rakouském území.

Chcete-li si Wachau užít naplno, je dobré si výlet rozdělit na dva nebo více dní. O ubytování v různých cenových kategoriích zde není nouze a místní gastronomie se pojí jen s příjemnými zážitky.

Wachau – zážitek pro každého vinaře

Samostatnou kapitolou oblasti Wachau jsou vynikající vína. Už na první pohled je každému návštěvníkovi jasné, že vinařství oblasti Wachau dominuje. Vzhledem k mírnému podnebí, za které vděčí tato oblast Dunaji, se zde daří vynikajícím vínům, která oceňují znalci z celého světa. Je zde až 1400 hektarů vinic zejména s odrůdami Veltlín zelený a Ryzlink rýnský. Geologické podmínky vhodné pro pěstování vinné révy, spolu s pracovitostí místních obyvatel a s nádhernou krajinou, vytvořily jedinečný celek, který činí oblast Wachau známou a unikátní nejen mezi znalci vína.

Síť historických památek s celoroční návštěvností

Wachau nabízí spoustu nádherných míst se spoustou gastronomických lákadel. Ať už jsou to oku lehodící původní staré vinné uličky, nebo stylové vesnické hostince, příjemné podniky, ale také exkluzivní restaurace se skvělým servisem. Nezapomenutelné jsou také procházky historickými vesničkami v oblasti Wachau, kde se můžete vnořit do místní vinařské atmosféry. Doporučuji také výlety do místních vinic.

Od opatství Melk, přes městečka Spitz, Weissenkirchen, Joaching, Dürnstein, Loiben až po Krems se nachází mnoho historických památek, ale také „velký výskyt“ různých restaurací a hospůdek. Mnohé z nich nabízejí místní dobroty i za rozumné ceny.

Určitě nezapomeňte ochutnat skvělá místní vína, Neuburská, Muškát nebo Sauvignon Blanc.

Wachauská trasa – 33 km turistických a cyklistických zážitků

Region nabízí nesčetné a různorodé možnosti aktivního odpočinku.

Ať už inklinujete k turistice nebo jen procházkám v přírodě nebo cyklistice, v každém případě si přijdete na své.

Welterbesteig Wachau je turistická trasa spojující nejkrásnější cesty a historické stezky se třinácti obcemi, které jsou zapsány jako „Oblast Wachau“ do světového kulturního dědictví UNESCO

Zdejší cyklostezky mají téměř filmové kulisy. Napojit se můžete také na nejfrekventovanější cyklistickou trasu Evropy – Dunajskou cyklomagistrálu. Ta začíná v německém městě Passau a po 650 kilometrech končí v Budapešti.

Dokonalé cyklistické stezky s asfaltovým povrchem jsou po obou stranách Dunaje.

Oblast Wachau má ve většině ročních období co nabídnout všem svým návštěvníkům. Ať už se tam vypravíte na pěší turistiku, na návštěvu konkrétních turisticky zajímavých míst, nebo tam pojedete na cykloturu, můžete si být jisti, že vzpomínka na Wachau ve vás vyvolá jen pozitivní emoce.

Více informací naleznete na: www.donau.com