Parkování ve Vídni

Pokud se chystáte autem do Vídně, udělejte si krátký přehled o tom, kde nejlépe zaparkovat. Vyhnete se zbytečnému stresu, drahému parkování či pokutě. Bez rizika bývá parkování v parkovacích domech Park & Ride. V centru je zase nejvýhodnější parkování během víkendů a svátků, je totiž zdarma. Je třeba si však všímat i výjimky vyznačeny na dopravních značkách.

Ilustračné foto: ©DriveNow

Parkovací domy Park & Ride

Výhodné parkování nabízejí parkovací domy Park & Ride v okrajových částech Vídně. Můžete se tak vyhnout městském provozu a bloudění v centru. Cena celodenního parkování (0-24 hod.) je 3,40 €. K této ceně si však třeba připočítat i náklady na cestování vídeňskou MHD.

Parkovací domy se nacházejí přímo u stanicích metra, takže se do centra dostanete pohodlně a rychle. Cestu z parkovacího domu si až do vaše cíle můžete naplánovat přes plánovač MHD (německy / anglicky). Název garáží Park & Ride zadávejte ve formátu P + R a následně název (např. P + R Erdberg).

Parkovací domy Park & Ride jsou situovány u stanic metra, viz mapu.

 

Stanice metra Trasa
Erdberg (U3)
Leopoldau (U1)
Aderklaaer Straße (U1)
Donaustadtbrücke (U2)
Ottakring (U3)
Heiligenstadt (U4)
Spittelau (U4)
Hütteldorf (U4)
Siebenhirten (U6)
Liesing (S1)

Parkování v garážích v centru

Podzemní garáže v centru města a přilehlém okolí jsou dražší než Park & Ride. Výhodné mohou být při krátkodobém parkování nebo při cílené návštěvě jednoho místa, kde se již dále neplánujete přepravovat MHD. Můžete tak ušetřit na jízdenkách. Pokud například chcete strávit den pěšími procházkami v historickém centru, vyplatí se zaparkovat například v garáži Garage am Museumsquartier, která se nachází přímo v areálu Hofburg v historickém centru. Parkovné na den vychází max. 8,00 €. Pro vyhledání dalších garáží v centru využijte interaktivní mapu, po kliknutí na piktogram se zobrazí cena za parkování na hodinu nebo den.

Parkování v ulicích města

V centru a přilehlých obvodech platí zóny krátkodobého parkování. Parkování je zde časově omezené a je nutné použít parkovací kartu. Začátek zóny příslušného obvodu je označen značkou, konec však už ne, proto je třeba si všímat, ve kterém obvodu se nacházíte.

Parkschein

V zónách krátkodobého parkování musíte použít parkovací kartu vždy již od první minuty parkování, a to i v případě, že potřebujete zastavit jen na krátkou dobu (vyložení zavazadel). Pokud potřebujete použít více karet najednou, napište na každou z nich stejný čas příjezdu. Karty jsou barevně rozlišeny dle parkovacího času.

V ulicích centra se vyplatí parkovat mimo vyhrazených časů, o víkendech a svátcích, kdy je parkování zdarma.V některých ulicích s obchody mohou platit odlišné předpisy, jsou však jasně vyznačeny na dopravních značkách.

Cenník

15 minut zdarma (je k dispozici také v hotelích, nedá se kombinovat s jinými lístky)
30 minut 1,00 €/ 60 minut 2,00 € / 90 minut 3,00 € / 120 minut 4,00 €

Obvody PO – PÁ SO – NE, svátky
1 až 9 a 20 9 – 22h, max 2 hodiny bezplatně
12 a 14 až 17 9 – 19h, max 3 hodiny bezplatně
v blízkosti městské haly (Stadthalle) 9 – 22h, max 2 hodiny 18 – 22h, max 2 hodiny
  1. Historické centrum – Innere Stadt

KPZ2

Prodejní místa

  • v prodejnách tabáku
  • v automatech na cigarety
  • na čerpacích stanicích
  • na prodejních místech dopravního podniku Wiener Linien
  • v automatech na lístky Wiener Linien
  • prostřednictvím mobilního telefonu SK, DE

[codepeople-post-map]