... ...

Letiště Vídeň-Schwechat

Vídeňské mezinárodní letiště, známé také jako letiště Vídeň-Schwechat, je nejdůležitějším leteckým uzlem v Rakousku a nachází se necelou hodinu od Bratislavy.

Příjezd na letiště Vídeň-Schwechat z Bratislavy

Na letiště se lze dostat i mimo dálnici, po B9. Nezapomeňte si v navigaci vypnout možnost dálnic. Cesta se tím však prodlouží iv závyslosti i od silničního provozu. Vídeňské letiště má 3 terminály: Terminal 1, Terminal 1A a Terminal 3. Interiér letiště je dobře pooznačován ve více jazycích a všude jsou informační a navigační cedule. Po příjezdu na vídeňské mezinárodní letiště Vás čeká dobře zorganizovaná odletová a příletová hala, kde vás plynule provedou imigračními a celními kontrolami.

Trasa k vídeňskému mezinárodnímu letišti z Bratislavy je dobře propojená a lze po ní cestovat různými způsoby.

 1.  Autobus: Mezi letištěm Vídeň a Bratislavou existuje přímé autobusové spojení. Autobusové nádraží se nachází hned vedle příletové zóny terminálu. Cesta autobusem trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny v závislosti na provozu a zvolené trase a je cenově nejvýhodnější. Tyto spoje nabízí několik autobusových společností, včetně FlixBus a RegioJet. Doporučuje se rezervovat předem a zkontrolovat aktuální jízdní řád.
 2. Vlak: Pohodlným způsobem, jak se dostat z Bratislavy do Vídně-Schwechat, je využít vlakové spojení. Z Bratislavského hlavního nádraží se odvezete na Vídeňské hlavní nádraží a odtud s City Airport Train (CAT) na letiště. Cesta trvá přibližně 1 hodinu.
 3. Taxi: Pokud upřednostňujete přímější a pohodlnější cestování, můžete si objednat taxi. Vyjít Vás to může kolem 40+- € v závislosti na vozidle a taxi služby. Ve srovnání s autobusem to je značně dražší, ale zase pohodlnější.

Z letiště do Vídně

Letiště nabízí různé možnosti dopravy do centra Vídně a dalších rakouských měst. Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat do centra Vídně, je City Airport Train (CAT). Tento vysokorychlostní vlak vás dopraví na stanici Wien Mitte za pouhých 16 minut, odkud můžete snadno využít metro nebo jiné dopravní prostředky.

Alternativně jsou k dispozici také taxíky, půjčovny aut a kyvadlové autobusy. Mezinárodní letiště Vídeň nabízí také vynikající spojení veřejnou dopravou, takže se snadno dostanete i do jiných částí Rakouska.

Parkování na letišti

Mezinárodní letiště Vídeň nabízí různé možnosti parkování, včetně krátkodobého parkování, dlouhodobého parkování a obsluhy. Počet parkovacích míst a ceny se mohou lišit v závislosti na parkovací ploše a sezóně. Zde je několik informací o možnostech parkování a odpovídajících cenách:

 1. Krátkodobé parkování: Krátkodobé parkování je ideální pro cestující, kteří chtějí někoho vyzvednout nebo vyložit, nebo pro kratší pobyty na letišti. Parkoviště se nacházejí v blízkosti terminálů pro rychlý přístup. Prvních 10 minut parkování je zdarma a lze jej využít jednou denně. Potom každých dalších 15 minut stojí 2,50 €. Ceny se mohou lišit v závislosti na délce pobytu. Přesné ceny naleznete na oficiální stránce letiště.
 2. Dlouhodobé parkování: Mezinárodní letiště Vídeň nabízí dlouhodobá parkovací místa pro cestující, kteří se chystají odjet na delší dobu. Ty jsou cenově výhodnější než krátkodobá parkovací místa a jsou vhodná pro delší parkování během vaší cesty. Dlouhodobá parkovací místa jsou obvykle spojena s kyvadlovou dopravou k terminálům.
 3. Parkoviště Mazur: V případě, že auto chcete odstavit někde u letiště během Vašeho pobytu v zahraničí, máte spoustu zavazadel a zároveň chcete ušetřit i peníze, Vám doporučujeme parkoviště Mazur. Týdenní parkování Vás vyjde 94,40 €, což je poloviční cena v porovnání s ostatními parkovišti v okolí. Jednoduše vysadíte pasažéry i spolu se zavazadly u odletové haly, v zóně krátkodobého parkování, kde jak bylo zmíněno výše, můžete parkovat 10 minut zdarma. Navigace Vás odnaviguje na nedaleké parkoviště Mazúr a následně zpět na letiště Vás za 15-30min odveze již v ceně zahrnutý kyvadlový autobus. Cestu na parkoviště a zpět na letiště je třeba ovšem voped dobře naplánovat aby se nestalo, že Vám ujede let.
 4. Parkovací garáže: Mezinárodní letiště Vídeň Schwechat má několik parkovacích garáží, které lze využít pro krátkodobé i dlouhodobé parkování. Garáže nabízejí parkování chráněné před povětrnostními vlivy a mají výhodnou polohu u terminálů, jsou ovšem cenově nákladnější. Ceny se liší v závislosti na délce pobytu a garáži. Na dlouhodobé parkování se často vztahují speciální nabídky.

Online rezervace parkování

Zejména v hlavní sezóně (letní prázdniny) doporučujeme z důvodu omezené kapacity online rezervaci. Můžete tak mít jistotu, že najdete parkovací místo a vyhnete se zbytečnému stresu. Více informací naleznete na oficiální stránce vídeňského letiště Schwechat.

Je důležité poznamenat, že ceny se mohou sezónně lišit a mohou existovat speciální nabídky nebo slevy. Pro zjištění přesných cen, dostupnosti a dalších podrobností Vám doporučuji před cestou navštívit oficiální stránku mezinárodního letiště Vídeň nebo přímo kontaktovat letiště.

Služby a zařízení

Mezinárodní letiště Vídeň Schwechat nezklame, pokud jde o vybavení a služby pro cestující. Množství restaurací, kaváren a obchodů nabízí široký výběr jídel, nápojů a suvenýrů. Pro všechny milovníky nakupování jsou zde bezcelní obchody, ve kterých si můžete koupit kvalitní výrobky za ceny bez daní.

Pro byznys cestující jsou k dispozici prvotřídní salonky a konferenční místnosti vybavené nejmodernější technikou. Letiště nabízí také vynikající Wi-Fi připojení, které vám umožní bezproblémové připojení k vašim zařízením.

Pohodlí a dostupnost

Mezinárodní letiště Vídeň se snaží zajistit pohodlí všech cestujících. K dispozici je dostatek salonků, oddechových zón a rodinných prostor, kde si můžete odpočinout a odpočinout si. Letiště je také bezbariérové, aby se usnadnil přístup pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Trávení času na letišti

Pokud vás čeká dlouhé čekání, mezinárodní letiště Vídeň nabízí řadu možností, jak si zkrátit čas. Vychutnejte si výstavy umění, které se na letišti pravidelně konají, nebo využijte wellness centrum k relaxaci. Nejmenší se mohou pobavit v dětském koutku, který je určen zejména pro děti.

Odlet z letiště Vídeň-Schwechat

Před odletem máte k dispozici celou řadu možností odbavení (Check-in) včetně online odbavení, samoobslužných terminálů a tradičních přepážek. Letiště Vídeň-Schwechat je známé tím, že poskytuje bezproblémové bezpečnostní kontroly, takže se můžete připravit na klidný odlet.

Letecké společnosti

Letiště Vídeň-Schwechat je významným leteckým uzlem a nabízí spojení do mnoha destinací po celém světě. Přesný seznam všech leteckých společností a denních letů se může časem měnit. Přestože do Vídně az Vídně létá mnoho dalších leteckých společností, zde jsou některé z těch hlavních , které létají na letiště Vídeň:

 1. Austrian Airlines - Národní letecká společnost Rakouska s širokou škálou vnitrostátních a mezinárodních spojení.
 2. Lufthansa – Německá letecká společnost nabízí řadu letů do az Vídně, aby cestujícím nabídla globální spojení
 3. Turkish Airlines – turecká letecká společnost nabízí spojení do různých destinací v Evropě, Asii, Africe a Americe.
 4. Swiss International Air Lines – švýcarská letecká společnost obsluhuje také Vídeň a nabízí lety do různých mezinárodních destinací.
 5. Ryanair – jedna z největších nízkonákladových leteckých společností v Evropě, která nabízí řadu spojení do různých destinací.
 6. Wizz Air – Další velká nízkonákladová letecká společnost v Evropě, která využívá Vídeň jako klíčovou lokalitu.
 7. Emirates – letecká společnost ze Spojených arabských emirátů nabízí spojení do destinací na Blízkém východě, v Asii a mimo ni.
 8. Qatar Airways – Katarská národní letecká společnost nabízí spojení do mezinárodních destinací se zaměřením na Blízký východ a Asii.

Adresa:

Letiště Vídeň-Schwechat
1300 Schwechat, Rakousko
Tel:+43 1 7007 0
Web: www.viennaairport.com