... ...

Parkování ve Vídni

Pokud se do Vídně chystáte autem, zjistěte si předem, kde můžete nejlépe zaparkovat. Vyhnete se tak zbytečnému stresu, drahému parkování nebo dokonce pokutě.

Parkování na parkovištích Park & Ride je obvykle výhodné. V centru je parkování o víkendech a svátcích zdarma. Je však důležité si všímat výjimek na značkách.

Parkovací domy Park & Ride

Parkoviště Park & Ride nabízejí výhodné parkování v okrajových částech Vídně. Vyhnete se tak městskému provozu a bloudění v centru. Cena za celodenní parkování (0-24 hodin) činí 4,10 €. K této ceně je však třeba připočítat náklady na cestování vídeňskou veřejnou dopravou.

Parkovací domy se nacházejí přímo u stanic metra, takže se do centra dostanete rychle a pohodlně. Cestu z parkovacího domu do cíle si můžete naplánovat pomocí plánovače veřejné dopravy (německy/anglicky). Zadejte název parkovacího domu Park & Ride ve formátu P+R, za kterým následuje název (např. P+R Erdberg).

Parkovací domy Park & Ride se nacházejí u stanic metra, viz mapa.

Stanice metraTrasa
Erdberg(U3)
Leopoldau(U1)
Aderklaaer Straße(U1)
Donaustadtbrücke(U2)
Ottakring(U3)
Heiligenstadt(U4)
Spittelau(U4)
Hütteldorf(U4)
Siebenhirten(U6)
Liesing(S1)

Parkování v garážích v centru

Podzemní garáže v centru města a přilehlých čtvrtích jsou dražší než Park & Ride. Mohou být výhodné pro krátkodobé parkování nebo pro cílenou návštěvu jednoho místa, kde již neplánujete použít veřejnou dopravu. Můžete ušetřit za jízdenky. Pokud například chcete strávit den procházkami po historickém centru, vyplatí se zaparkovat v Garage am Museumsquartier, která se nachází přímo v oblasti historického centra Hofburgu. Parkovné na celý den činí maximálně 20,00 €. Chcete-li najít další garáže v centru, využijte interaktivní mapu, kliknutím na piktogram se vám zobrazí cena za hodinu nebo den parkování.

Parkování v ulicích města

V centru města a přilehlých čtvrtích jsou zóny krátkodobého parkování. Parkování je časově omezené a je nutné mít parkovací kartu. Začátek zóny je označen značkou, ale konec nikoli, takže je třeba dávat pozor, ve které zóně se nacházíte.

V zónách krátkodobého parkování musíte parkovací kartu použít vždy od první minuty parkování, i když potřebujete zastavit jen na krátkou dobu (odložit zavazadla). Pokud potřebujete použít více karet najednou, napište na každou kartu stejný čas příjezdu. Karty jsou barevně odlišeny podle doby parkování.

Ceník parkování na ulici

  • 15 minut zdarma (parkovací karta je k dispozici také v hotelech, nelze kombinovat s jinými lístky) 
  • 30 minut 1,25 €
  • 60 minut 2,50 €
  • 90 minut 3,75 €
  • 120 minut 5,00 €
OkruhyPo - PáSo - Ne, svátky
1 až 9 a 209:00 - 22:00 h, max. 2 hodinyzdarma
10 až 199:00 - 19:00 h, max. 3 hodinyzdarma

Prodejní místa parkovacích karet

  • V prodejnách tabáku
  • Prodejní automaty na cigarety
  • Na čerpacích stanicích
  • Na prodejních místech dopravního podniku Wiener Linien
  • V automatech na jízdenky Wiener Linien