...
...

Dům moře ve Vídni

Kouzelný podmořský svět

Dům moře je plný života a barev, akvária jsou plná sladkovodních a mořských živočichů z tropických oblastí, korálů, sasanek, mořských koníků, rejnoků, murén a mnoha dalších. Přímo uprostřed se nachází největší mořské akvárium v Rakousku, které se rozkládá na dvou podlažích. Zajímavý pohled na život pod vodou a pocit bezprostřednosti vytváří takzvané "mořské oko", výklenek ve tvaru polokoule, kterým se ocitnete přímo v akváriu.

Dům moře se nachází v desetipatrové věži, která byla původně určena pro protivzdušnou obranu. Do každého patra věže se dostanete pěšky nebo výtahem. Na střeše se nachází vyhlídková plošina, odkud je krásný výhled na celou Vídeň.

Praktickým řešením je vyjet výtahem do nejvyššího patra a pak se vydat na prohlídku po schodech dolů.

Ryby, pavouci, hadi a krokodýli

Kromě života pod vodou nabízí Dům moře také prohlídku terárií a života na souši. Najdete zde štíry, různé druhy pavouků a hadů, tarantule, krajty, jedovaté mamby, krokodýly a také největšího suchozemského kraba na světě. Jeho velikost dosahuje až 40 cm.

Kontakt se zvířaty

V Domě moře můžete zvířata nejen pozorovat, ale také si je pohladit. V akváriu hned u vchodu si děti mohou hrát s okrasnými kapry koi, zatímco v Tropickém domě volně pobíhají různé druhy malých opic, přelétají papoušci a ukrývají se netopýři.

Krmení žraloků, piraní a plazů

Ať už se rozhodnete navštívit Dům moře v týdnu nebo o víkendu, nenechte si ujít pravidelný program krmení nebo potápění se žraloky. Program je naplánován tak, že žádný den v týdnu není " obyčejný", ale pokud chcete zažít například krmení žraloků, měli byste si návštěvu naplánovat na pondělí, středu nebo pátek.

Otevírací doba
Denně 9:00 - 20:00

Kavárna Sharky v domě moře je otevřena denně od 10:00 do 19:00.

Restaurace 360° OCEAN SKY je otevřena denně od 9:00 do 23:00, v pátek a sobotu do 02:00.

ceny EUR
Dospělí 21,90
Zlevněná vstupenka* 16,40
Děti a mládež (6-15 let) 9,80
Děti (3-5 let) 6,50

*Sleva se vztahuje na: důchodce, studenty (od 16 let) a osoby se zdravotním postižením po předložení příslušného průkazu. Zlevněné vstupné neplatí o víkendu a svátcích.

Děti (0-3 roky) bezplatně.

Pro skupinové slevy viz "Praktické informace".

Příjezd MHD

 • Metro U3 (Stanica Neubaugasse)
 • Autobus 13A (Stanice Haus des Meeres)
 • Autobus 14A (Stanice Haus des Meeres)
 • Autobus 57A (Stanice Haus des Meeres)

Příjezd autem

Do Vídně můžete jet i bez dálniční známky. V tom případě si musíte dát pozor, abyste neodbočili na dálnici. Cesta se tím určitě prodlouží, ale při jednodenním výletu můžete ušetřit pár korun. Do Vídně se dostanete přes hraniční přechod Petržalka-Berg a dále po cestě B9 přes Schwechat. Doporučujeme vždy používat navigaci. Nezapomeňte si však vypnout používání dálnic.

Parkování

Dům moře se nachází poblíž nákupní ulice Mariahilfer Strasse. Parkování v blízkosti Domu moře může být dosti komplikované, je výhodné využít některé z parkovišť P+R. Při parkování na ulicích platí zóny krátkodobého parkování. Parkování přes pracovní dny je zpoplatněno s délkou parkování na Max. 2h. Parkování o víkendech a svátcích je bezplatné a bez časových omezení. Na některých ulicích v centru města platí omezení také v sobotu. Tato místa jsou označena značkami.

Pondělí - pátek (max 2h.) od 9:00 - 22:00 hodin.
Během víkendů a svátků je parkování na ulici ve Vídni zdarma.

K parkování v krátkodobých parkovacích zónách je nutné použít parkovací kartu. Začátek zóny příslušného obvodu je označen značkou, konec však už ne, proto je třeba si všímat, ve kterém obvodu se nacházíte. Úhrada parkovného při parkování na ulici je možná i přes aplikace, ve kterých se člověk musí registrovat.

Skupinové slevy

Na každých 10 platících osob má jedna doprovázející osoba vstup do Haus des Meeres zdarma.

Domácí zvířata

Domácí zvířata nejsou v naší zoo povolena.

Dětské kočárky a koloběžky

Dětské kočárky mohou návštěvníci odložit v přízemí při vstupu do Domu moře.

Osoby na invalidním vozíku

Jedna doprovázející osoba pro osobu na invalidním vozíku má vstup do Haus des Meeres zdarma. Na každé patro se dostanete výtahem.

Kouření

V celém objektu je zakázáno kouřit. Výjimkou je terasa v 11. patře a venkovní schodiště ve 4. patře.

Nerušte prosím zvířata

 • Používání blesku fotoaparátů a mobilů není dovoleno.
 • Také je zakázáno klepat na akvária.
 • Žádáme návštěvníky aby nebyli nadměrně hluční.
 • Do prostor akvárií, terárií a ostatních prostor pro zvířata se nesmí házet ani umisťovat žádné předměty a jídlo.
 • V prostorách bez bariér pro zvířata, např.: Tropenhaus, Krokipark, Australienanlage, je zakázáno samostatně krmit a dotýkat se zvířat! Výjimkou jsou nádrže s Koi kapry a Garra rufy, těch se můžete jemně dotýkat pod vodou, ale v žádném případě se nesmí držet v rukou nebo vytahovat z vody.
 • Konzumace jídla a nápojů je v těchto prostorách zakázána!
 • Počítejte s tím, že v některých našich prostorách jsou vysoké tropické teploty.
 • Jízda na kolech, koloběžkách, kickboardech, bruslích a skateboardech jakéhokoli druhu je zakázána, stejně jako hra s míči, balóny a používání selfie tyčí.

Haus des Meeres

Fritz-Grünbaum-Platz 1, 1060 Vídeň, Rakousko
Tel.: +43 1 587 14 17
Email: office@haus-des-meeres.at 
Web: www.haus-des-meeres.at