...
...

Dům motýlů

Vídeň, hlavní město Rakouska, je domovem mnoha úchvatných památek a jednou z nich je i vídeňský Motýlí dům (Schmetterlinghaus). Tato jedinečná atrakce se nachází v překrásném prostředí Hofburských zahrad, jejichž součástí je také pohádková Palmová zahrada.

Dům motýlů je skleníkový komplex, který vytváří ideální prostředí pro tisíce barevných motýlů. Při vstupu do tohoto klenotu přírody budete přeneseni do světa tropických lesů, kde se můžete pokochat vůní květin a exotickou atmosférou. Dům motýlů nabízí procházku rozsáhlým prostorem, kde se motýli volně pohybují mezi různými druhy rostlin.

Během procházky Domem motýlů budete mít možnost obdivovat různé druhy motýlů z různých částí světa. Barevné a elegantní tvory se vznášejí ve vzduchu, zatímco se kocháte jejich jedinečným létem a překrásným barevným vzorem křídel. Kromě motýlů můžete také vidět jiné tropické živočichy, jako jsou ryby, ptáci a exotické rostliny.

Pro ty, kteří chtějí získat více informací o světě motýlů, je k dispozici také vzdělávací část Domu motýlů. Zde můžete získat informace o životním cyklu motýlů, jejich biologii a důležitosti pro ekosystém.

Návštěva Domu motýlů ve Vídni je jedinečným zážitkem pro milovníky přírody a exotiky. Nabízí úžasnou příležitost vidět tyto krásné tvory ve svém přirozeném prostředí a vytváří atmosféru klidného úkrytu od rušného městského života.

Pokud se rozhodnete navštívit Dům motýlů ve Vídni, doporučuje se dopředu zajistit vstupenky, protože tato atrakce může být velmi populární mezi turisty. Vstup do Domu motýlů vás však odmění jedinečným zážitkem a nezapomenutelnými vzpomínkami na krásu a pestrost přírody.

Otevírací doba
(duben - říjen): denně + svátky 10:00 - 17:45
(listopad - březen): denně + svátky 10:00 - 15:45

Dům motýlů je otevřen po celý rok.

ceny EUR
Dospělí 9,00
Zlevněná vstupenka* 7,00
Děti od 3l. do nástupu do školy 5,00

*Sleva se vztahuje na: důchodce, studenty (do 26 let) a osoby se zdravotním postižením po předložení příslušného průkazu.

U skupin nad 10 osob je vstup pro dospělého/dítě levnější o 1,00 € a pro zlevněný lístek o 0,50 €.

Vzhledem k centrální poloze v Burggartenu se k Domu motýlů nejlépe dostanete veřejnou dopravou Wiener Linien, na kole nebo pěšky.

Veřejná doprava

  • metro: U1 (směr Leopoldau, konečná stanice Karlsplatz)
  • tramvaj: 1, 2, 71, D
  • autobus: 2A, 57A (konečná Burgring Station)

Příjezd autem

Do Vídně můžete jet i bez dálniční známky. V tom případě si musíte dát pozor, abyste neodbočili na dálnici. Cesta se tím určitě prodlouží, ale při jednodenním výletu můžete ušetřit pár eur. V tomto případě použijte hraniční přechod Petržalka-Berg a pokračujte po cestě B9 přes Schwechat. Doporučujeme vždy používat navigaci. Nezapomeňte si však vypnout používání dálnic.

Parkování autem

Parkování ve Vídni umí být obzvláště komplikované, proto doporučujeme využít jedno z P+R parkovišť nebo podzemní garáže. Nejbližší parkoviště jsou garáže Am Museumsquartier nebo Operngarage. Při parkování na ulicích platí zóny krátkodobého parkování. Parkování přes pracovní dny je zpoplatněno s délkou parkování na Max. 2h. Parkování o víkendech a svátcích je bezplatné a bez časových omezení. Na některých ulicích v centru města platí omezení také v sobotu. Tato místa jsou označena značkami.

  • Pondělí - pátek (max 2h.) od 9:00 - 22:00 hodin.
  • Během víkendů a svátků je parkování na ulici ve Vídni zdarma.

K parkování v krátkodobých parkovacích zónách je nutné použít parkovací kartu. Začátek zóny příslušného obvodu je označen značkou, konec však už ne, proto je třeba si všímat, ve kterém obvodu se nacházíte. Úhrada parkovného při parkování na ulici je možná i přes aplikace, ve kterých se člověk musí registrovat.

Skupinové prohlídky s průvodcem

Máte-li zájem o detailní skupinovou prohlídku, biologové Doma motýlů Vám budou s radostí k dispozici. V případě otázek se můžete obrátit na fuehrungen@schmetterlinghaus.at

Kočárky a invalidní vozíky

Areál Domu motýlů je bezbariérový, dětské kočárky a invalidní vozíky jsou povoleny.

Psi

Psům je úplný zákaz vstupu do areálu.

Jídlo, nápoje a kouření

Konzumace jídla a nápojů je povolena pouze ve foyeru, filmové místnosti a v Burggarten. V motýlé zóně je zakázáno jíst a pít. V celém areálu je zakázáno kouřit.

Pronájem prostor pro akce

Dům motýlů si můžete pronajmout na různé akce, jako jsou prezentace výrobků a výstavy, semináře a workshopy, čtení a koncerty, módní přehlídky a focení. V případě otázek se můžete obrátit na info@schmetterlinghaus.at

Tropické teploty

V Domě motýlů je neustále 26° až 35°C, což je teplota, při které se motýli cítí nejlépe. Vlhkost vzduchu je přibližně 80%. Někteří návštěvníci nemusí tyto klimatické podmínky dobře snášet, proto Vás prosíme o opatrnost.

Schmetterlinghaus Palmenhaus

Burggarten Hofburg
1010 Wien
Tel.: +43/1/533 85 70
E-mail: info@schmetterlinghaus.at
Web: www.schmetterlinghaus.at