...
...

Muzeum a galerie Albertina

V minulosti byla součástí největšího městského paláce císařské rodiny Habsburků, dnes je uměleckým muzeem a galerií mezinárodního významu. Návštěvnické rekordy zaznamenaly mimořádné výstavy Michelangela, Van Gogha, Dürera, Rubense či Rembrandta.

Monet, Miró, Picasso

Albertina nabízí bohatý program výstav se vzácnými uměleckými díly od 15. století až po současnost. Stálá expozice představuje jednu z nejvýznamnějších evropských sbírek mezinárodní klasicistní moderny počínaje francouzským impresionismem přes německý expresionismus a ruskou avantgardu až po současné umění. Její představiteli jsou světoznámí umělci jako Monet, Renoir, Cézanne, Modigliani, Miró, Picasso, Klee, Magritte, Kirchner, Bacon, Degas, Baselitz, Kiefer, Katz a další. Muzeum uchovává také jednu z nejcennějších a nejrozsáhlejších grafických sbírek na světě.

V rámci prohlídky výtvarných děl si návštěvníci mohou navíc prohlédnout 21 císařských místností. Nacházejí se na 2 podlažích muzea a jsou zařízeny vzácným originálním nábytkem.

Galerii sbírek a obrazů, jakož i prohlídku děl z posledních výstav si můžete prohlédnout i online.

Podrobnější informace získáte na domovské stránce galerie i v českém jazyce.

Otevírací doba
Denně 10:00 - 18:00
Středa & pátek 10:00 - 21:00

Během svátků se otevírací hodiny řídí podle příslušného dne v týdnu.

ceny EUR
Dospělí 18,90
Zlevněná vstupenka* 14,90
Děti do dovršení 19r. free
Osoby s průkazem ZTP 7,00

Během svátků se otevírací hodiny řídí podle příslušného dne v týdnu.

Muzeum Albertina se nachází uprostřed centra Vídně mezi budovou státní opery, ulicí Kärntnerstraße a zámkem Hofburg. Díky své poloze je snadné se k muzeu dostat veřejnou dopravou.

Veřejná doprava

  • Metro: U1, U2, U4 (Karlsplatz), U3 (Stephansplatz)
  • Tramvaj: 1, 2, D, 62, 71, Badner Bahn (Kärntner Ring/Oper)
  • Městská autobusová doprava: 2A (Albertina)

Příjezd z hlavního nádraží

Ze zastávky Südtiroler Platz směr Leopoldau, nastoupíte na linku metra U1 a vystoupíte na Karlsplatz. Muzeum je odtud vzdáleno 5 min. chůze.

Příjezd autem

Do Vídně můžete jet i bez dálniční známky. V tom případě si musíte dát pozor, abyste neodbočili na dálnici. Cesta se tím určitě prodlouží, ale při jednodenním výletu můžete ušetřit pár eur. V tomto případě použijte hraniční přechod Petržalka-Berg a pokračujte po cestě B9 přes Schwechat. Doporučujeme vždy používat navigaci. Nezapomeňte si však vypnout používání dálnic.

Parkování

Parkování ve Vídni umí být komplikované, proto doporučujeme využít některé z parkovišť P+R nebo podzemní garáže v blízkosti centra, jako například Kärntnerringgarage, Kärntnerstraße Tiefgarage nebo garážový dům Palais Corso. Při parkování na ulicích platí zóny krátkodobého parkování. Parkování přes pracovní dny je zpoplatněno s délkou parkování na Max. 2h. Parkování o víkendech a svátcích je bezplatné a bez časových omezení. Na některých ulicích v centru města platí omezení také v sobotu. Tato místa jsou označena značkami.

  • Pondělí - pátek (max 2h.) od 9:00 - 22:00 hodin.
  • Během víkendů a svátků je parkování na ulici ve Vídni zdarma.

K parkování v krátkodobých parkovacích zónách je nutné použít parkovací kartu. Začátek zóny příslušného obvodu je označen značkou, konec však už ne, proto je třeba si všímat, ve kterém obvodu se nacházíte. Úhrada parkovného při parkování na ulici je možná i přes aplikace, ve kterých se člověk musí registrovat.

Veřejné prohlídky s průvodcem

Muzeum nabízí prohlídky muzea s průvodcem v německém jazyce. Prohlídky s průvodcem si můžete rezervovat online do tří dnů před prohlídkou. Zbývající místa si můžete zakoupit v pokladně v den prohlídky. Je omezen počet účastníků. Cena za průvodce je 5,00 € na osobu.

Skupiny

Pro návštěvu se skupinou není třeba se předem registrovat. Doporučujeme Vám však zakoupit si vstupenky předem online, abyste se vyhnuli čekání na pokladně. Není možné rezervovat si časové intervaly a neexistují ani skupinové vstupenky.

Audio průvodce

K dispozici jsou audio průvodci, kteří vám poskytnou komplexní informace o obsahu výstavy, uměleckých dílech, umělcích a jejich době a prolínají se v nich citáty, rozhovory a hudba na pozadí, aby se vaše návštěva muzea stala opravdu výjimečným zážitkem.
K dispozici jsou jazyky němčina, angličtina, italština, španělština, čeština, ruština, čínština, japonština a ukrajinština.

Bezbariérový přístup

Všechny prostory a úrovně muzea Alberína jsou bezbariérové nebo přístupné výtahem a plošinovými výtahy. Invalidní vozíky a pomůcky pro chůzi si můžete bezplatně půjčit v hlavní šatně na základě osobního průkazu jako zálohy.

Zvířata

Vstup domácím zvířatům (s výjimkou služebních zvířat) je do výstavních prostor zakázán.

Albertina

Albertinaplatz 1
A-1010 Wien
Tel.: +43 1 534 83 0
E-mail: besucher@albertina.at
Web: www.albertina.at