...
... ... ...

Práter

Zábava a adrenalin

Vídeňský Práter patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Evropě. V jeho rozlehlém areálu naleznete přes 250 různých atrakcí od běžnějších, až po ty nejbláznivější. Areál je pro návštěvníky zpřístupněn po celý rok 24 hodin denně, vstup do areálu není zpoplatněn.

Práterské NEJ

Nejznámější je 65 metrů vysoké Obří ruské kolo (Riesenrad), které svou mohutnou siluetou už z dálky poutá pozornost. O tomto symbolu Prátru a Vídně se říká, že kdo se na něm alespoň jednou nepřevezl, nebyl skutečně ve Vídni.

Vstupenky: Dospělí 13,50 € / Děti (3- do dovršení 14r.) 6,50 €. Děti do dovršení 3 let mají lístek zdarma.
Rodinné vstupenky: 2 dospělí + 2 dětí do 14r. 34,00 €

Mezi nejvyhledávanější atrakce patří Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Naleznete zde celou řadu prominentních osobností z historie i současnosti, ze světa politiky, vědy, sportu, hudební a filmové scény. Přístup k figurínám je bezbariérový, můžete se vyfotografovat v jejich bezprostřední blízkosti. Muzeum je během letní sezóny otevřeno denně od 10:00–20:00, poslední vstup v 19:00. Mimo sezónu od 10:00 - 18:00.

Vstupenky: Pokud si lístky zakoupíte online, ušetříte 20-30% a zaplatíte pro mládež a dospělé 26,00 € / Děti (4-14r. včetně) 20,00 €. Děti do dovršení 4 let mají vstup zdarma. Lístky na pokladně jsou dražší a je menší garance, že se do muzea dostanete, protože počty vstupenek jsou limitovány.

Více informací naleznete na domovské stránce muzea v německém a anglickém jazyce.

Rychlá jízda na suchu i na vodě

Kdo má raději pořádnou dávku adrenalinu, užije si rychlou jízdu na horských drahách na suchu (Megablitz), na vodě (Wildalpenbahn, Aqua Gaudi) nebo v naprosté tmě s laserovou show (Darkride Insider). Nejvyšší řetězový kolotoč na světě (Praterturm) o výšce 117 m roztáčí návštěvníky rychlostí 60 km/h. Katapulty vystřelují do výšky rychlostí 100 km/h (Turbo Boost), 37 metrů vysoká U-rampa (Boomerang) dosahuje rychlosti 85 km/h. O zábavu se vám postará i několik motokárových drah a autodromů, strašidelné domy, pohádkové jeskyně, střelnice, bludiště, trampolíny, houpačky, skluzavky a mnoho dalších atrakcí. Ceny vstupenek se pohybují od 3,00 EUR výše. Seznam všech atrakcí naleznete zde.

Vedle zábavy zde naleznete také prostor k odpočinku a procházce, park je oblíbeným relaxačním místem Vídeňanů. Pro děti je upraveno několik dětských hřišť, navštívit lze také planetárium, golfový klub, bowling, využít plovárnu a restaurace s občerstvením. V létě si zde můžete zahrát fotbal, baseball, pozemní hokej, tenis, zaběhat si či zajet na koni. V zimě lze běžkovat, sáňkovat nebo bruslit.

Otevírací doba
Celoročně & denně 24/7

Hlavní sezóna začíná 15. března a trvá do 31. října, většina atrakcí je zpřístupněna od 10.00–01:00.

ceny EUR
Vstup do parku free
Cena atrakcí 3,50 - 15,00

Vstupenky je třeba zakoupit pouze na jednotlivé atrakce.

Veřejná doprava

  • metro: U1, U2 (stanica Praterstern station)
  • tramvaj: O a 5
  • autobus: 5B, 80A a 82A

Příjezd z hlavního nádraží

Nastupte na metro U1 (směr Leopoldau) ze stanice Südtiroler Pl. - Hbf a vystupte na zastávce Praterstern, která je přímo u parku.

Příjezd autem

Do Vídně můžete jet i bez dálniční známky. V tom případě si musíte dát pozor, abyste neodbočili na dálnici. Cesta se tím určitě prodlouží, ale při jednodenním výletu můžete ušetřit pár eur. V tomto případě použijte hraniční přechod Petržalka-Berg a pokračujte po cestě B9 přes Schwechat. Doporučujeme vždy používat navigaci. Nezapomeňte si však vypnout používání dálnic.

Parkování

Parkování autem ve Vídni umí být komplikované, proto doporučujeme využít některé z parkovišť P+R nebo podzemní garáže v blízkosti, jako například parkovací garáž Prater-Ausstellungsstraße a parkoviště Prater-Waldsteingartenstraße. Při parkování na ulicích platí zóny krátkodobého parkování. Parkování přes pracovní dny je zpoplatněno s délkou parkování na Max. 2h. Parkování o víkendech a svátcích je bezplatné a bez časových omezení. Na některých ulicích v centru města platí omezení také v sobotu. Tato místa jsou označena značkami.

  • Pondělí - pátek (max 2h.) od 9:00 - 22:00 hodin.
  • Během víkendů a svátků je parkování na ulici ve Vídni zdarma.

K parkování v krátkodobých parkovacích zónách je nutné použít parkovací kartu. Začátek zóny příslušného obvodu je označen značkou, konec však už ne, proto je třeba si všímat, ve kterém obvodu se nacházíte. Úhrada parkovného při parkování na ulici je možná i přes aplikace, ve kterých se člověk musí registrovat.

Platba hotovostí

U většiny atrakcí je nutně mít u sebe hotovost. V případě obřího ruského kola a Muzea voskových figurín Madame Tussauds lze platit i kartou.

Špatné počasí

Otevírací hodiny se mohou v případě nepříznivého počasí lišit. Některé vnější podniky se mohou kvůli povětrnostním podmínkám zavřít.

Bankomaty

V areálu parku je celkem 7 bankomatů. Jejich polohu si můžete prohlédnout na mapě parku. Upozorňujeme, že na klienty zahraničních bankovních institucí se mohou vztahovat poplatky.

Ztráty a nálezy

V případě, že najdete ztracené věci, předejte je na informačním pultu na Riesenradplatz nebo je vložte do schránky ztrát a nálezů. Po dvoudenní lhůtě uložení všechny nalezené předměty pracovníci informátorů uloží do schránky ztrát a nálezů. Schránka ztrát a nálezů je služba poskytovaná městem Vídeň a vyprazdňuje se dvakrát týdně v hlavní sezóně a jednou týdně v zimní sezóně. Pokud jste u nás něco ztratili, obraťte se přímo na centrální úřad ztrát a nálezů města Vídeň na telefonním čísle +43 1 4000-8091. Upozorňujeme však, že v důsledku času vyprazdňování schránek může docházet k překrývání.

Psi

Psi jsou v parku vítány pod podmínkou, že budou na vodítku, v případě nebezpečných plemen je nutný náhubek. Váš pes nesmí zapříčinit žádné poškození ani znečištění prostředí parku a za jakékoli škody nesete zodpovědnost. Majitele psů prosíme, aby si s sebou vzali kapsy na psí exkrementy.

Přepravní prostředky

Jízda na elektrických vozidlech (e-skútry, e-kola, Segway, hoverboardy, golfové vozíky)
atd.) je zakázána, s výjimkou vozidel vídeňského Volksprateru pro provozní účely.
pro účely. Při používání jedno- nebo vícestopých kol musí uživatelé dbát na chodce. Pokud není možné jezdit bezpečně kvůli vysokému počtu chodců, je používání všech vozidel zakázáno a vozidla se musí tlačit.

Ubytování

Přímo v parku nejsou žádná ubytovací zařízení. V okolí parku je ovšem mnoho hotelů.

Hotely v blízkém okolí:

Prater Wien

Tiefstraße – Ausstellungsstraße
1020 Wien
Tel.: +43/1/728 05 16
E-mail: info@wiener-prater.at
Web: www.prater.at