Prátr – zábava a adrenalin

NavigaceDiskuse

Vídeňský Prátr patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Evropě. V jeho rozlehlém areálu najdete přes 250 různých atrakcí od běžnějších až po ty nejbláznivější. Areál je pro návštěvníky zpřístupněn po celý rok 24 hodin denně, vstup do areálu není zpoplatněn.

© Österreich Werbung, Fotograf: Diejun

Vstupenky je třeba zakoupit pouze na jednotlivé atrakce. Hlavní sezóna začíná 15. března a trvá do 31. října. Většina atrakcí je zpřístupněna od 10:00 do 01:00.

Práterské NEJ

Nejznámější atrakcí je 65 metrů vysoké obří ruské kolo (Riesenrad), které svou mohutnou siluetou poutá pozornost už z dálky. O tomto symbolu Prátru a Vídně se říká, že kdo se na něm alespoň jednou nesvezl, nebyl skutečně ve Vídni.

Vstupenky: Dospělí 9,50 €/ Studenti 8,50 €/ Děti (3 – do dovršení 14 let) 4,00 €.

Děti do dovršení 3 let mají lístek zdarma. 

Rodinné vstupenky: 2 dospělí + 2 děti do 14 let 24,00 €/ 2 dospělí + 3 děti 25,00 €/ 2 dospělí + 4 děti 26,00 €

Mezi nejvyhledávanější atrakce patří Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Najdete zde celou řadu významných osobností z historie i současnosti, ze světa politiky, vědy, sportu, hudební a filmové scény. Přístup k figurínám je bezbariérový, můžete se vyfotografovat v jejich bezprostřední blízkosti. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 18:00, poslední vstup v 17:00.

Vstupenky: Mládež a dospělí 20,50 €/ Děti (4-14 let včetně) 16,50 €.

Deti do dovršení 4 let mají vstup zdrama. Pokud si lístky zakoupíte online, ušetříte 20-30% a zaplatíte pro mládež a dospělé 16,40 €/ děti (4-14 let včetně) 13,20 €.

Víc informácí najdete na domovské stránce muzea v německém a anglickém jazyce.  

Rychlá jízda na suchu i na vodě 

Kdo má raději pořádnou dávku adrenalinu, užije si rychlou jízdu na horských dráhách na suchu (Megablitz), na vodě (Wildalpenbahn, Aqua Gaudi) nebo v úplné tmě s laserovou show (Darkride Insider). Nejvyšší řetězový kolotoč na světě (Praterturm) s výškou 117 m roztáčí návštěvníky rychlostí 60 km/h. Kataputly vystřelují do výšky rychlostí 100 km/h (Turbo Boost), 37 metrů vysoká U-rampa (Boomerang) dosahuje rychlosti 85 km/h. O zábavu se vám postará i několik motokárových drah a autodromů, strašidelné domy, pohádkové jeskyně, střelnice, bludiště, trampolíny, houpačky, skluzavky a mnoho dalších atrakcí. Ceny vstupenek se pohybují od 3,00 € výše. Seznam všech atrakcí naleznete  zde.

Najdete zde také prostor na odpočinek a procházku. Park je oblíbeným relaxačním místem Vídeňanů. Pro děti je upravených několik dětských hřišť, navštívit se dá také planetárium, golfový klub, bowling. Využít můžete také i plovárnu a restaurace s občerstvením. V létě si zde můžete zahrát fotbal, baseball, pozemní hokej, tenis, zaběhat si či zajezdit na koni. V zimě se dá běžkovat, sáňkovat nebo bruslit.

Adresa

Prater Wien
Tiefstraße – Ausstellungsstraße
1020 Wien
Tel.: +43/1/728 05 16
E-mail: info@wiener-prater.at
Web: www.prater.at

Ukaž na mapě

Místa zmíněné v článku

marker

Prátr – zábava a adrenalin

Vídeňský Prátr patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Evropě. V jeho rozlehlém areálu najdete přes 250 různých atrakcí od běžnějších až po ty nejbláznivější. Areál je pro návštěvníky zpřístupněn po celý rok 24 hodin denně, vstup do areálu není zpoplatněn.
Ukaž na mapě Cesta sem