ZOO Vídeň

Nejstarší ZOO na světě je právě zoologická zahrada v areálu zámku Schönbrunn ve Vídni. Už několikrát byla prohlášena za nejlepší ZOO v Evropě.

Navigovat sem Otevírací hodiny Vstupné

Mottem vídeňské ZOO je „jsme zoologická zahrada se šťastnými zvířaty“. Svůj domov zde našlo přibližně 600 druhů živočichů ze všech koutů světa.

Výlet na celý den

V areálu zoologické zahrady, který je skutečně rozlehlý, můžete najít množství atrakcí, oddychových míst a zón s občerstvením. Nejlépe uděláte, když si na výlet do schönbrunnské ZOO vyhradíte celý den. Děti mladší 14 let mají vstup povolen pouze v doprovodu rodičů. V celém areálu platí zákaz jízdy na kole a vstupu se psy. ZOO je zpřístupněna po celý rok i během svátků. Poslední vstup je možný půl hodinu před koncem návštěvních hodin. V té době se už však většina pavilonů zavírá.

Návštěva vídeňské ZOO se nyní vyplatí ještě více

Pokud využijete slevový kupón, který si jednoduše stáhnete zde na naší stránce, můžete ušetřit při návštěvě vídeňské zoologické zahrady na každou dospělou osobu 4 eura a na každé dítě 2 eura. Když odevzdáte vytištěný kupón při koupi vstupenek v pokladně ZOO,  dostanete slevu na vstupné.

  • Slevový kupón platí do 31.12.2019
  • Jeden vytištěný kupón platí maximálně pro dvě dospělé osoby a tři děti
  • Slevový kupón nelze kombinovat se slevněnou rodinnou vstupenkou (použití slevového kupónu je výhodnější než rodinná vstupenka za 60 €)
  • Pokud by vás bylo více, vytiskněte si jednoduše více kuponů. Je to tak jednoduché
  • Slevový kupón musí být vytištěn na papíři!
Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at
Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at

Vzácné pandy i plovoucí lední medvědi

V několika samostatných pavilonech můžete pozorovat různorodost klimatických pásem a fauny a flóry pro ně typické. Pravou džungli jihovýchodní Asie můžete najít v pavilonu deštného pralesa (Regenwald). Život na poušti přibližuje pouštní dům (Wüstenhaus) a akvária a terária reprezentují oblast Amazonky a korálových útesů. V pavilonu Polarium se přesunete do světa tuleňů a tučňáků. Insektarium obývají různé druhy hmyzu. Vidět zde můžete také park vzácných pand, nosorožců, slonů, hrochů, šelem, opic a mnoha dalších.Novinkou je zrekonstruovaný a rozšířený svět ledních medvědů, které poprvé můžete sledovat při plavání pod vodou. Nepromeškejte program pravidelného krmení, u některých zvířat je to často jediná možnost, jak je vidět. Plán krmení je k dispozicí online nebo si ho vezměte přímo při vstupu do ZOO.

Vstupné do ZOO

Vyhlídková cesta vláčkem (Panoramabahn) v rámci ZOO nabízí možnost pohodlně se projet mezi snídaňovým pavilonem císaře, pavilonem slonů a Tyrolským dvorem. Vláček jezdí od 10:00 do 18:00 v 45 minutových intervalech.Informace k vyhlídkové jízdě po obvodě celého zámeckého areálu si můžete prohlédnout zde.Celodenní vstupenky si můžete zakoupit online, vyhnete se tak řadě u pokladny.Více informací získáte na domovské stránce ZOO Schönbrunn.

Otevírací hodiny

Otevírací hodiny ZOO Vídeň  
leden9:00 – 16:30
únor9:00 – 17:00
březen9:00 – 17:30
duben - září9:00 – 18:30
říjen9:00 - 17:30
listopad - prosinec9:00 - 16:30

Ceník

Celodenní vstupné do ZOO  
Dospělí20,00 EUR
Děti a mládež (6-18 let)10,00 EUR
2 dospělí + 3 děti (6-18 let)60,00 EUR
*Děti do dovršení 6 let mají vstup zdarma
Celodenní vstupné pro skupiny 10+
Dospělí18,00 EUR
Děti a mládež (6 - 18 let)9,00 EUR
Jízda vláčkem
Dospělí2,00 EUR
Děti a mládež (6 - 18 let) 1,00 EUR

Web a kontakt

ZOO Schönbrunn je nejstarší ZOO na světě. Byla založena v roce 1752 císařem Františkem Štefanem Lotrinským, manželem Marie Terezie. ZOO Schönbrunn je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a byla již pětkrát (2008, 2010, 2012, 2014, 2018) vyhlášena za nejlepší ZOO v Evropě.
Ukaž na mapě (6 lokalit)

Místa zmíněné v článku

marker

ZOO Vídeň

Nejstarší ZOO na světě je právě zoologická zahrada v areálu zámku Schönbrunn ve Vídni. Už několikrát byla prohlášena za nejlepší ZOO v Evropě.
Ukaž na mapě Cesta sem
marker

Bezplatné parkování na ulici

Bezplatné parkování na ulici Seckendorff-Gudenå-Weg. Často zde bývá plno.
Ukaž na mapě Cesta sem
marker

Parkovací dům P + R Hütteldorf

Parkování za 3,60 € / den, pouze 3,5 km od vstupu ZOO. Přímé spojení k ZOO linkou metra U4.
Ukaž na mapě Cesta sem
marker

Vchod NEPTUN

Tento chod je vhodný, pokud před nebo po návštěvě ZOO si ještě chcete prohlédnout centrální zahrady zámku Schönbrunn.
Ukaž na mapě Cesta sem
marker

Vchod TIROLER GARTEN

Tento vchod je vhodné použít když parkujete v bezplatné zóně na ulici Seckendorff-Gudenå-Weg, nebo plánujete navštívit restauraci Tirolergarten.
Ukaž na mapě Cesta sem
marker

Parkovací dům P + R Erdberg

Velké záchytné parkoviště při příjezdu do Vídně z Bratislavy.
Ukaž na mapě Cesta sem